חופש מיני – הכיף והמחיר

שתף
שלח לחבר
אימייל
האמנם נשים רוצות מה שהגברים רוצים? אם כן, למה הן כל כך מתוסכלות? אם לא, למה הן לא אומרות את האמת?

לנשים בלבד

את חיה בתקופה שמאפשרת לך לנהוג בחירות מינית מוחלטת. מותר לך ליהנות ממין לשמו בלי להרגיש אשמה, ליזום יחסי מין בלי להתבייש, להתנסות בסטוץ חד פעמי בלי להתחרט, לחפש גיוונים וחידושים נועזים בלי להתנצל.

אבל כמה אמת וכמה פוזה יש בזה? בואי נבדוק בכנות מה את באמת רוצה, ממה את באמת נהנית, מה את באמת מחפשת, ומה בסופו של דבר גורם לך סיפוק או אכזבה.

שאלות ראשונות

אחרי מסע אלונקות של דייט אחרי דייט ואכזבה אחרי אכזבה, יש לך סוף סוף מפגש מוצלח מאוד. הבחור מוצא חן בעיניך, ולפי כל הסימנים גם את מוצאת חן בעיניו. השיחה זורמת, ואתם מחליפים דיווח אישי על התחביבים והאקסים המיתולוגים.

אתם מחליטים לסיים את הערב בטיול על חוף הים. החוף ריק מאדם. הרוח נוגעת ברכות, החול מלטף, החושך מפנק, ואת מרגישה שהדברים מתפתחים נכון. לפתע הוא מחבק אותך אל גופו. ברור לך לגמרי לקראת מה זה הולך, ומיד את נלכדת בדילמה המוכרת: להסכים אף על פי שאת עדיין לא מרגישה מוכנה לאינטימיות כזאת, או להגיד "לא" ואולי להפסיד סיכוי חיובי?

דילמה עם ידיים ארוכות

מפגשים ראשונים בינו ובינה הם לעתים קרובות שדה מוקשים של חוסר הבנה, בעיקר בתחום של טיפול מיני. גברים אינם מבינים את הצרכים המיניים של הנשים, ונשים אינן מבינות את הצרכים המיניים של הגברים.

למרבה האירוניה, גברים מבינים היטב את הצרכים המיניים של עצמם, אבל נשים אפילו את זה אינן מבינות.

זה מתחיל ונגמר בתפיסה השגויה שאין הבדל בין הצרכים המיניים של נשים וגברים. את האמונה הזאת נשים הפיצו כדי לשוות לחייהן מראית עין של שוויון, וגברים קנו אותה בגיל ובשמחה.

היא חושבת שהוא רוצה מה שהיא רוצה, והוא חושב שהיא רוצה מה שהוא רוצה. ולמעשה כל אחד רוצה דבר אחר, כי ההבדלים בין המיניות הגברית והנשית הם מהותיים, כמו ההבדלים ביניהם בכל שאר התחומים.

ההבדלים מתחילים בציפיות השונות מהמפגש המיני שיש לגבר ולאישה, ומסתיימים בסיפוק או בתסכול שכל אחד מהם מרגיש לאחר מכן.

לגבר אין קושי להביא את עצמו לידי ריגוש ארוטי מעצם הנוכחות הנשית לצדו, בלי כל קשר לרגשותיו כלפיה. כל המנגנון שלו בנוי כדי לענות על הצורך לחדור ולבצע משגל מוצלח. הדרך בין הגירוי החיצוני ובין החשק המתעורר קצרה וישירה. די בגירוי קל כדי שכל המערכות שלו יתגייסו לפעילות משולבת לקראת הוצאתה לפועל את המשימה. זאת יכולה להיות אישה זרה לחלוטין, וזאת יכולה להיות אפילו אישה שאין הוא מתכוון לראות אותה שנית.

המנגנון הנשי

אשר לאישה, המנגנון שלה בנוי לתת מענה על צורך הרבה יותר מורכב מפעילות מינית מוגבלת, ולכן גם תהליך ההתעוררות שלה הרבה יותר מורכב. כדי שהיא תרגיש משהו המקביל לריגוש שמרגיש הגבר, חייבת ברוב המקרים שתהיה אצלה קודם איזושהי תגובה רגשית כלפיו.

לכן תהליך הגירוי עושה אצלה דרך הרבה יותר ארוכה ומפותלת לפני שהוא מגיע להרגשה של מוכנות. ואם לא תהיה שום התעוררות רגשית, קרוב לוודאי שלא תהיה גם התעוררות מינית. הגבול בין ריגוש חושני וריגוש רגשי כמעט אינו קיים אצל רוב הנשים, והשניים הולכים בדרך כלל יחד. כדי שהיא תרגיש משיכה פיזית היא צריכה להתחבר גם עם האדם שבו.

אכן יש נשים שמוכנות להיכנס למיטה לסקס חד פעמי בלבד, אבל אלה אינן מייצגות אלא מיעוט קטן מאוד של נשים.

ושלא יהיה ספק, נשים יכולות בהחלט להגיע לפסגות של הנאה מינית כמו הגברים, ואף להגיע לשיכרון חושים כמו הגברים. אבל בהבדל אחד גדול, וכל מי שמתעלם ממנו מעוות את הדיוקן הנשי האמיתי: רוב הנשים מפיקות הנאה אמיתית מהמין רק כאשר הוא מתבצע במסגרת של מערכת יחסים, או כביטוי של אהבה. אשר למפגש של פעילות מינית בלבד, הנאתן של רוב הנשים ממנו מוגבלת מאוד.

מעט מאוד נשים מוכנות להשלים עם מערכת יחסים המבוססת אך ורק על מפגש מיני. וגם אם נשים חוות במהלך חייהן קשרים מהסוג הזה, אין אלה ברוב המקרים אלא ניסיונות להשתמש במפגש המיני כפתיחת אופציה לקרבה אמיתית.

אשר לגברים, רבים מהם רואים בקשר מיני חוויה מלהיבה גם אם אין בצדה מערכת יחסים רגשית כלשהי.

אז איך לנהוג עם גבר ששולח ידיים לפני שאת מוכנה? הדילמה הזאת יצרה שלושה סוגים של אסטרטגיה מינית:

החשקנית

החשקנית לא רואה קשר הכרחי בין מיניות מהנה ובין כינון מערכת זוגית. "העיקר ליהנות מהחיים", היא אומרת, ומקדישה את חייה לריגושים פיזיים.

אין ספק שחייה הרבה יותר קלים מחייה של אישה שחותרת לבנות מערכת יחסים זוגית, כי הרבה יותר קל להשיג שותף לסקס מאשר להשיג שותף לחיים. בעוד המוני נשים נאלצות לשווק את עצמן באתרי הפנויים והפנויות, לכתת רגליים ממפגש עיוור אחד לשני, לצפות לטלפונים, ומדי פעם להיכנס למיטה בלי חשק בתקווה שהמבצע יניב מערכת יחסים רצינית - החשקנית חוסכת מעצמה את כל ההשקעה הנפשית הכרוכה בכך, והיא יכולה להתרכז בשכלול ביצועיה ובלמידת תנוחות חדשות.

אבל כשהיא פוטרת את עצמה מאתגרים של מעורבות רגשית אמיתית, היא מסתפקת למעשה במועט שבמועט: במפגש לא מחייב, ביחסים ללא המשכיות ובקשר שלא משאיר עקבות. היא מספקת את הצרכים הפיזיים שלה, ואין בכך שום נזק ושום פסול אם זה כל מה שדרוש לה. אבל מי שמחפשת הנאה כה מוגבלת, אומרת בכך שהעניין שלה בעצמה ובאנשים אחרים מוגבל לחיכוך של כמה אברים בגופה ובגופם.

הדעתנית

אם את מאמינה באופן עקרוני שלמיטה נכנסים רק כאשר "מרגישים את זה", את פשוט אומרת "לא" חד וחלק, ושום גבר לא ימצא אותך במיטתו כל עוד לא תרגישי את המשיכה פועמת בגופך. הבעיה שלך היא שאת עלולה לשלם על כך בוויתור על קשרים פוטנציאליים, שיכולים היו לעלות יפה אילו לא היית חותכת אותם באופן כה פסקני.

"לא" הוא מסר נוקב, והוא מקצץ את כנפיו של המועמד המצוי, שיכול לפרש את תגובתך באחת משתי הדרכים: או שהוא שומע את ה"לא" שלך כדחיה כלפיו, או שאת יוצרת אצלו רושם של קרירות מינית. בשני המקרים גדול הסיכוי שאת מרתיעה אותו.

זכרי שהוא רוצה בסך הכל לממש מה שלדעתו שניכם רוצים באותה מידה. והרי הוא מאמין לכל השקרים שנשים הפיצו על עצמן, זוכרת? ואם את לא מעוניינת בסקס אתו, הוא יכול להסיק שאת לא מעוניינת בו עצמו. לכן כשאת אומרת "לא", הרבה גברים שומעים "אתה פסול".

נכנסת למיטה כדי להשיג אותו

אם את בוחרת באופציה של היענות לניסיון שלו ללכת למיטה, בין אם את רוצה ובין אם אינך רוצה, החלטת להסתגל למציאות סביבך, לא להחמיץ הזדמנויות, לא להערים קשיים, ופשוט ללכת עם הדברים.

נשים רבות שבוחרות באופציה הזאת לומדות לחקות תשוקה לוהטת, עד שהן הופכות את החיקוי לאמנות של תרגילי אגן אירוביים, גניחות ונהמות. ההצגה שלהן כל כך משכנעת, ששום גבר לא יגלה את הזיוף. נשים רבות אף פוצחות בצעקות רמות כדי לשחק אובדן חושים, ואם הן מלודרמטיות מספיק הן מוכנות גם לשרוט את גבו של המסכן ללא רחמים.

זוהי אסטרטגיה פראקטית. היא נובעת מהבנה שהרבה גברים רואים בסקס זריז דרך מהירה להתקרב, ונשים רבות לא רואות בכך בהכרח זלזול כלפיהן או קלות דעת מצד הגברים. בואי נזכור, ונחזור ונזכור, שאנחנו עצמנו הפצנו את האגדה שאנחנו נהנות מסקס נטו בדיוק כמוהם.

שאלי את הגבר המצוי, והוא יספר לך על מעורבותו בכמה וכמה התרחשויות יוקדות מתחת לסדינים. מאין לו לדעת שבחלק מהתרחשויות אלה היו מעורבות נשים שבסך הכל העמידו פנים?

אסטרטגיה זו מגבירה את אמונתו של הגבר המצוי שסקס זריז הוא משאת נפשה של כל אישה, ומחזקת את התיאוריה שלו שכל אישה מפנטזת על הרגע שבו תזכה להגיע למיטתו. זה ברמה החברתית.

אבל ברמה האישית, מעלה האסטרטגיה הזאת את הסיכוי של הנשים האלה ליצור מערכת יחסים עם אותם גברים, שסירוב להיכנס למיטה היה מתפרש בעיניהם כסירוב להמשיך למפגש הבא.

המחיר

שיהיה ברור: אין בדברים אלה שום כוונה לשלול או לשפוט או לפסול התנהגות מינית כזאת או אחרת. אם כל מה שאת רוצה הוא יחסי מין מזדמנים, ואם את מפיקה מבילוי כזה הנאה אמיתית, ואם אינך מרגישה לאחר מכן שום תסכול, שיהיה לך לבריאות ושתבלי יפה.

אבל רוב הנשים רוצות יותר מזה, וכוונת הדברים היא אך ורק לסייע לך להעריך את המחיר שאת משלמת בכל אחת מהאופציות.

אז אם את קמה בבוקר ולא אוהבת מה שאת זוכרת, או אם את מסתכלת בראי ולא אוהבת מה שאת רואה, או אם את מוצאת את עצמך במיטה ולא אוהבת מה שאת עושה, עשי את חשבון התועלת וההפסד, ושאלי את עצמך איזה מחיר גבוה יותר בעיניך: לעשות מה שאינך רוצה לעשות, או להסתכן בהחמצת הזדמנויות.

מה זה עושה לגברים

קחי בחשבון שהדילמות שאת מתמודדת אתן לא פסחו גם על הגבר, ושגם הוא צריך להתמודד עם שאלות נוקבות: אם אראה לה שאני חושק בה, האם היא תזרוק אותי בגלל הידיים הארוכות שלי? אם לא אתחיל אתה, האם היא תחשוב שאני חנון? אימפוטנט? הומוסקסואל? לא רוצה אותה?

קחי גם בחשבון שבלבלנו אותם לגמרי. מצד אחד אנחנו דורשות הכרה בעצמאות ובחופש המיני שלנו, ומצד שני אנחנו נעלבות כשהוא שולח ידיים מוקדם מדי. איך עליו לדעת למה את מתכוונת ולמה את מתחננת?

וזכרי שוב שהוא ספוג כולו במסר השקרי שאנחנו הפצנו: האישה נהנית ממין נטו בדיוק כמו הגבר. ויש לו גם הוכחות: נשים רבות נכנסות בצהלה למיטתו כבר בפגישה הראשונה או השנייה. אז איך הוא יכול לדעת שהרבה פעמים גניחות והתפתלויות אינן אלא אמצעי לסנדל אותו ולקבוע עובדה זוגית?

וכך מתרחש התסריט המוכר לכל כך הרבה נשים: בבוקר שלאחר ההילולה היא חושבת שהיתה כאן הצהרת כוונות ומצפה לטלפון ממנו, והוא חושב בהיגיון הגברי שלו: "היא אוהבת סקס בדיוק כמוני והיא נהנית בדיוק כמוני, אחרת היא לא היתה עושה את זה. למה אני חייב להתקשר?"

לקראת הרמוניה בחדר המיטות

את מתחילה לראות את התמונה? אנחנו עורגות לקשר זוגי אבל מציעות מין חופשי. והגברים, שמקבלים הכל בחינם על מגש של כסף, חוגגים עם הרבה פחות התחייבות, הרבה פחות המשכיות, הרבה פחות נאמנות, הרבה פחות אינטימיות רגשית, ובוודאי הרבה פחות נקיפות מצפון.

הרבה מאבקים ניהלו נשים כדי לזכות בחופש המיני. אבל בסיכומו של דבר הנהנים העיקריים ממנו הם הגברים, והצד היחיד שמשלם מחיר כלשהו הוא הצד הנשי.

אכן, יש לא מעט גברים שמחפשים קשר זוגי אמיתי. גברים אלה הם יעד החיפוש של רוב הנשים, ובעלות המזל מוצאות אותם. הבעיה היא שבדרך צריכות רוב הנשים להיתקל שוב ושוב גם בגברים שהפכו את הסקס לתחביב.

לסיכום, אין שום רע בסקס לשם הכיף שבעניין, אם זה מה שאת רוצה ואם אינך משלמת על כך מחיר גבוה מדי. אבל סקס לשם כיף הוא החמצה של הדבר האמיתי, אם את רוצה דבר אמיתי.

אז איך לומר "לא" בלי להבריח אותו?

ובכן, היי יצירתית, וחפשי דרך לומר "לא" באופן שיישמע "כן". למשל, את יכולה לומר לו כך: "אני בהחלט רוצה לתת הזדמנות למפגש בינינו, ודווקא בגלל זה אני מציעה שנהיה סבלניים עד שנרגיש יותר נוח ביחד. מה דעתך?" המסר הזה מכיל בתוכו רמז שכניסה מהירה למיטה מעידה בעינייך על חוסר רצינות כלפי המפגש, ואילו היחס שלך כלפיו רציני.

ועוד הצעה, שמתאימה למי שמעדיפה תרופה מונעת: לפני שהוא שולח ידיים את יכולה לספר לו שאישה פנויה בת ימינו נפגשת עם המון גברים מעצבנים, שממהרים למיטה במקום לתת לדברים להתפתח בקצב נכון. ואז את יכולה להוסיף: "נראה לי שאתה לא כזה".

במסר הזה מקופלת דעתך המפורשת בעד שמירה על גבולות, ויחד עם זה את נותנת לבחור קרדיט גדול.

את יכולה גם לשרבב לתוך השיחה שאלה תמימה: "מה קרה לבחורים בימינו שרק חושבים על מיטה?" ואז להוסיף: "נראה לי שגם אתה שואל את עצמך את אותה השאלה".

בשאלה כזאת אין שום רמז שלילי כלפיו, ויחד עם זה מקופל בה המסר שהתנהגות כזאת אינה נחשבת בעיניך לאיכותית.

האם התוכן עניין אותך?

מדריכים לעזרה ראשונה

מלכודת האהבה לגבר נשוי

“הוא אוהב אותי יותר מאשר אותה”, כך מרגישות המוני רווקות שמתאהבות בגבר של אישה אחרת. אבל במשך הזמן הקסם הופך לסיוט הגדול ביותר שלהן, כשמתברר להן שאשתו היא המנה העיקרית שלו.

למדריך המלא >

מה לעשות אם הוא בגד בך

לעזוב אותו, להעניש אותו, לנקום בו עם גבר אחר, אלה שלוש אפשרויות תגובה לאחר בגידה של בן הזוג. אבל יש עוד אפשרות, והיא מוצעת לאלה שלא מוותרות על הסיכוי לחיות באהבה ובאמון עם בן זוגן.

למדריך המלא >

איך לשקם אמון שנפגע לאחר בגידה

הוא הסתכל לי בעיניים ושיקר במצח נחושה. הוא חיבק אותי וחשב על מישהי אחרת. הוא השאיר אותי לבד עם הילדים וכל תפקידי הבית בזמן שהוא בילה בנעימים בזרועותיה של אישה אחרת. איך אוכל לסלוח לו? איך אוכל להאמין שהוא לא יעשה לי את זה פעם נוספת?

למדריך המלא >

אימון זוגי ואישי באינסטגרם

מאמרים אחרונים

האמנם נשים רוצות מה שהגברים רוצים? אם כן, למה הן כל כך מתוסכלות? אם לא, למה הן לא אומרות את האמת?

לנשים בלבד

את חיה בתקופה שמאפשרת לך לנהוג בחירות מינית מוחלטת. מותר לך ליהנות ממין לשמו בלי להרגיש אשמה, ליזום יחסי מין בלי להתבייש, להתנסות בסטוץ חד פעמי בלי להתחרט, לחפש גיוונים וחידושים נועזים בלי להתנצל.

אבל כמה אמת וכמה פוזה יש בזה? בואי נבדוק בכנות מה את באמת רוצה, ממה את באמת נהנית, מה את באמת מחפשת, ומה בסופו של דבר גורם לך סיפוק או אכזבה.

שאלות ראשונות

אחרי מסע אלונקות של דייט אחרי דייט ואכזבה אחרי אכזבה, יש לך סוף סוף מפגש מוצלח מאוד. הבחור מוצא חן בעיניך, ולפי כל הסימנים גם את מוצאת חן בעיניו. השיחה זורמת, ואתם מחליפים דיווח אישי על התחביבים והאקסים המיתולוגים.

אתם מחליטים לסיים את הערב בטיול על חוף הים. החוף ריק מאדם. הרוח נוגעת ברכות, החול מלטף, החושך מפנק, ואת מרגישה שהדברים מתפתחים נכון. לפתע הוא מחבק אותך אל גופו. ברור לך לגמרי לקראת מה זה הולך, ומיד את נלכדת בדילמה המוכרת: להסכים אף על פי שאת עדיין לא מרגישה מוכנה לאינטימיות כזאת, או להגיד "לא" ואולי להפסיד סיכוי חיובי?

דילמה עם ידיים ארוכות

מפגשים ראשונים בינו ובינה הם לעתים קרובות שדה מוקשים של חוסר הבנה, בעיקר בתחום של טיפול מיני. גברים אינם מבינים את הצרכים המיניים של הנשים, ונשים אינן מבינות את הצרכים המיניים של הגברים.

למרבה האירוניה, גברים מבינים היטב את הצרכים המיניים של עצמם, אבל נשים אפילו את זה אינן מבינות.

זה מתחיל ונגמר בתפיסה השגויה שאין הבדל בין הצרכים המיניים של נשים וגברים. את האמונה הזאת נשים הפיצו כדי לשוות לחייהן מראית עין של שוויון, וגברים קנו אותה בגיל ובשמחה.

היא חושבת שהוא רוצה מה שהיא רוצה, והוא חושב שהיא רוצה מה שהוא רוצה. ולמעשה כל אחד רוצה דבר אחר, כי ההבדלים בין המיניות הגברית והנשית הם מהותיים, כמו ההבדלים ביניהם בכל שאר התחומים.

ההבדלים מתחילים בציפיות השונות מהמפגש המיני שיש לגבר ולאישה, ומסתיימים בסיפוק או בתסכול שכל אחד מהם מרגיש לאחר מכן.

לגבר אין קושי להביא את עצמו לידי ריגוש ארוטי מעצם הנוכחות הנשית לצדו, בלי כל קשר לרגשותיו כלפיה. כל המנגנון שלו בנוי כדי לענות על הצורך לחדור ולבצע משגל מוצלח. הדרך בין הגירוי החיצוני ובין החשק המתעורר קצרה וישירה. די בגירוי קל כדי שכל המערכות שלו יתגייסו לפעילות משולבת לקראת הוצאתה לפועל את המשימה. זאת יכולה להיות אישה זרה לחלוטין, וזאת יכולה להיות אפילו אישה שאין הוא מתכוון לראות אותה שנית.

המנגנון הנשי

אשר לאישה, המנגנון שלה בנוי לתת מענה על צורך הרבה יותר מורכב מפעילות מינית מוגבלת, ולכן גם תהליך ההתעוררות שלה הרבה יותר מורכב. כדי שהיא תרגיש משהו המקביל לריגוש שמרגיש הגבר, חייבת ברוב המקרים שתהיה אצלה קודם איזושהי תגובה רגשית כלפיו.

לכן תהליך הגירוי עושה אצלה דרך הרבה יותר ארוכה ומפותלת לפני שהוא מגיע להרגשה של מוכנות. ואם לא תהיה שום התעוררות רגשית, קרוב לוודאי שלא תהיה גם התעוררות מינית. הגבול בין ריגוש חושני וריגוש רגשי כמעט אינו קיים אצל רוב הנשים, והשניים הולכים בדרך כלל יחד. כדי שהיא תרגיש משיכה פיזית היא צריכה להתחבר גם עם האדם שבו.

אכן יש נשים שמוכנות להיכנס למיטה לסקס חד פעמי בלבד, אבל אלה אינן מייצגות אלא מיעוט קטן מאוד של נשים.

ושלא יהיה ספק, נשים יכולות בהחלט להגיע לפסגות של הנאה מינית כמו הגברים, ואף להגיע לשיכרון חושים כמו הגברים. אבל בהבדל אחד גדול, וכל מי שמתעלם ממנו מעוות את הדיוקן הנשי האמיתי: רוב הנשים מפיקות הנאה אמיתית מהמין רק כאשר הוא מתבצע במסגרת של מערכת יחסים, או כביטוי של אהבה. אשר למפגש של פעילות מינית בלבד, הנאתן של רוב הנשים ממנו מוגבלת מאוד.

מעט מאוד נשים מוכנות להשלים עם מערכת יחסים המבוססת אך ורק על מפגש מיני. וגם אם נשים חוות במהלך חייהן קשרים מהסוג הזה, אין אלה ברוב המקרים אלא ניסיונות להשתמש במפגש המיני כפתיחת אופציה לקרבה אמיתית.

אשר לגברים, רבים מהם רואים בקשר מיני חוויה מלהיבה גם אם אין בצדה מערכת יחסים רגשית כלשהי.

אז איך לנהוג עם גבר ששולח ידיים לפני שאת מוכנה? הדילמה הזאת יצרה שלושה סוגים של אסטרטגיה מינית:

החשקנית

החשקנית לא רואה קשר הכרחי בין מיניות מהנה ובין כינון מערכת זוגית. "העיקר ליהנות מהחיים", היא אומרת, ומקדישה את חייה לריגושים פיזיים.

אין ספק שחייה הרבה יותר קלים מחייה של אישה שחותרת לבנות מערכת יחסים זוגית, כי הרבה יותר קל להשיג שותף לסקס מאשר להשיג שותף לחיים. בעוד המוני נשים נאלצות לשווק את עצמן באתרי הפנויים והפנויות, לכתת רגליים ממפגש עיוור אחד לשני, לצפות לטלפונים, ומדי פעם להיכנס למיטה בלי חשק בתקווה שהמבצע יניב מערכת יחסים רצינית - החשקנית חוסכת מעצמה את כל ההשקעה הנפשית הכרוכה בכך, והיא יכולה להתרכז בשכלול ביצועיה ובלמידת תנוחות חדשות.

אבל כשהיא פוטרת את עצמה מאתגרים של מעורבות רגשית אמיתית, היא מסתפקת למעשה במועט שבמועט: במפגש לא מחייב, ביחסים ללא המשכיות ובקשר שלא משאיר עקבות. היא מספקת את הצרכים הפיזיים שלה, ואין בכך שום נזק ושום פסול אם זה כל מה שדרוש לה. אבל מי שמחפשת הנאה כה מוגבלת, אומרת בכך שהעניין שלה בעצמה ובאנשים אחרים מוגבל לחיכוך של כמה אברים בגופה ובגופם.

הדעתנית

אם את מאמינה באופן עקרוני שלמיטה נכנסים רק כאשר "מרגישים את זה", את פשוט אומרת "לא" חד וחלק, ושום גבר לא ימצא אותך במיטתו כל עוד לא תרגישי את המשיכה פועמת בגופך. הבעיה שלך היא שאת עלולה לשלם על כך בוויתור על קשרים פוטנציאליים, שיכולים היו לעלות יפה אילו לא היית חותכת אותם באופן כה פסקני.

"לא" הוא מסר נוקב, והוא מקצץ את כנפיו של המועמד המצוי, שיכול לפרש את תגובתך באחת משתי הדרכים: או שהוא שומע את ה"לא" שלך כדחיה כלפיו, או שאת יוצרת אצלו רושם של קרירות מינית. בשני המקרים גדול הסיכוי שאת מרתיעה אותו.

זכרי שהוא רוצה בסך הכל לממש מה שלדעתו שניכם רוצים באותה מידה. והרי הוא מאמין לכל השקרים שנשים הפיצו על עצמן, זוכרת? ואם את לא מעוניינת בסקס אתו, הוא יכול להסיק שאת לא מעוניינת בו עצמו. לכן כשאת אומרת "לא", הרבה גברים שומעים "אתה פסול".

נכנסת למיטה כדי להשיג אותו

אם את בוחרת באופציה של היענות לניסיון שלו ללכת למיטה, בין אם את רוצה ובין אם אינך רוצה, החלטת להסתגל למציאות סביבך, לא להחמיץ הזדמנויות, לא להערים קשיים, ופשוט ללכת עם הדברים.

נשים רבות שבוחרות באופציה הזאת לומדות לחקות תשוקה לוהטת, עד שהן הופכות את החיקוי לאמנות של תרגילי אגן אירוביים, גניחות ונהמות. ההצגה שלהן כל כך משכנעת, ששום גבר לא יגלה את הזיוף. נשים רבות אף פוצחות בצעקות רמות כדי לשחק אובדן חושים, ואם הן מלודרמטיות מספיק הן מוכנות גם לשרוט את גבו של המסכן ללא רחמים.

זוהי אסטרטגיה פראקטית. היא נובעת מהבנה שהרבה גברים רואים בסקס זריז דרך מהירה להתקרב, ונשים רבות לא רואות בכך בהכרח זלזול כלפיהן או קלות דעת מצד הגברים. בואי נזכור, ונחזור ונזכור, שאנחנו עצמנו הפצנו את האגדה שאנחנו נהנות מסקס נטו בדיוק כמוהם.

שאלי את הגבר המצוי, והוא יספר לך על מעורבותו בכמה וכמה התרחשויות יוקדות מתחת לסדינים. מאין לו לדעת שבחלק מהתרחשויות אלה היו מעורבות נשים שבסך הכל העמידו פנים?

אסטרטגיה זו מגבירה את אמונתו של הגבר המצוי שסקס זריז הוא משאת נפשה של כל אישה, ומחזקת את התיאוריה שלו שכל אישה מפנטזת על הרגע שבו תזכה להגיע למיטתו. זה ברמה החברתית.

אבל ברמה האישית, מעלה האסטרטגיה הזאת את הסיכוי של הנשים האלה ליצור מערכת יחסים עם אותם גברים, שסירוב להיכנס למיטה היה מתפרש בעיניהם כסירוב להמשיך למפגש הבא.

המחיר

שיהיה ברור: אין בדברים אלה שום כוונה לשלול או לשפוט או לפסול התנהגות מינית כזאת או אחרת. אם כל מה שאת רוצה הוא יחסי מין מזדמנים, ואם את מפיקה מבילוי כזה הנאה אמיתית, ואם אינך מרגישה לאחר מכן שום תסכול, שיהיה לך לבריאות ושתבלי יפה.

אבל רוב הנשים רוצות יותר מזה, וכוונת הדברים היא אך ורק לסייע לך להעריך את המחיר שאת משלמת בכל אחת מהאופציות.

אז אם את קמה בבוקר ולא אוהבת מה שאת זוכרת, או אם את מסתכלת בראי ולא אוהבת מה שאת רואה, או אם את מוצאת את עצמך במיטה ולא אוהבת מה שאת עושה, עשי את חשבון התועלת וההפסד, ושאלי את עצמך איזה מחיר גבוה יותר בעיניך: לעשות מה שאינך רוצה לעשות, או להסתכן בהחמצת הזדמנויות.

מה זה עושה לגברים

קחי בחשבון שהדילמות שאת מתמודדת אתן לא פסחו גם על הגבר, ושגם הוא צריך להתמודד עם שאלות נוקבות: אם אראה לה שאני חושק בה, האם היא תזרוק אותי בגלל הידיים הארוכות שלי? אם לא אתחיל אתה, האם היא תחשוב שאני חנון? אימפוטנט? הומוסקסואל? לא רוצה אותה?

קחי גם בחשבון שבלבלנו אותם לגמרי. מצד אחד אנחנו דורשות הכרה בעצמאות ובחופש המיני שלנו, ומצד שני אנחנו נעלבות כשהוא שולח ידיים מוקדם מדי. איך עליו לדעת למה את מתכוונת ולמה את מתחננת?

וזכרי שוב שהוא ספוג כולו במסר השקרי שאנחנו הפצנו: האישה נהנית ממין נטו בדיוק כמו הגבר. ויש לו גם הוכחות: נשים רבות נכנסות בצהלה למיטתו כבר בפגישה הראשונה או השנייה. אז איך הוא יכול לדעת שהרבה פעמים גניחות והתפתלויות אינן אלא אמצעי לסנדל אותו ולקבוע עובדה זוגית?

וכך מתרחש התסריט המוכר לכל כך הרבה נשים: בבוקר שלאחר ההילולה היא חושבת שהיתה כאן הצהרת כוונות ומצפה לטלפון ממנו, והוא חושב בהיגיון הגברי שלו: "היא אוהבת סקס בדיוק כמוני והיא נהנית בדיוק כמוני, אחרת היא לא היתה עושה את זה. למה אני חייב להתקשר?"

לקראת הרמוניה בחדר המיטות

את מתחילה לראות את התמונה? אנחנו עורגות לקשר זוגי אבל מציעות מין חופשי. והגברים, שמקבלים הכל בחינם על מגש של כסף, חוגגים עם הרבה פחות התחייבות, הרבה פחות המשכיות, הרבה פחות נאמנות, הרבה פחות אינטימיות רגשית, ובוודאי הרבה פחות נקיפות מצפון.

הרבה מאבקים ניהלו נשים כדי לזכות בחופש המיני. אבל בסיכומו של דבר הנהנים העיקריים ממנו הם הגברים, והצד היחיד שמשלם מחיר כלשהו הוא הצד הנשי.

אכן, יש לא מעט גברים שמחפשים קשר זוגי אמיתי. גברים אלה הם יעד החיפוש של רוב הנשים, ובעלות המזל מוצאות אותם. הבעיה היא שבדרך צריכות רוב הנשים להיתקל שוב ושוב גם בגברים שהפכו את הסקס לתחביב.

לסיכום, אין שום רע בסקס לשם הכיף שבעניין, אם זה מה שאת רוצה ואם אינך משלמת על כך מחיר גבוה מדי. אבל סקס לשם כיף הוא החמצה של הדבר האמיתי, אם את רוצה דבר אמיתי.

אז איך לומר "לא" בלי להבריח אותו?

ובכן, היי יצירתית, וחפשי דרך לומר "לא" באופן שיישמע "כן". למשל, את יכולה לומר לו כך: "אני בהחלט רוצה לתת הזדמנות למפגש בינינו, ודווקא בגלל זה אני מציעה שנהיה סבלניים עד שנרגיש יותר נוח ביחד. מה דעתך?" המסר הזה מכיל בתוכו רמז שכניסה מהירה למיטה מעידה בעינייך על חוסר רצינות כלפי המפגש, ואילו היחס שלך כלפיו רציני.

ועוד הצעה, שמתאימה למי שמעדיפה תרופה מונעת: לפני שהוא שולח ידיים את יכולה לספר לו שאישה פנויה בת ימינו נפגשת עם המון גברים מעצבנים, שממהרים למיטה במקום לתת לדברים להתפתח בקצב נכון. ואז את יכולה להוסיף: "נראה לי שאתה לא כזה".

במסר הזה מקופלת דעתך המפורשת בעד שמירה על גבולות, ויחד עם זה את נותנת לבחור קרדיט גדול.

את יכולה גם לשרבב לתוך השיחה שאלה תמימה: "מה קרה לבחורים בימינו שרק חושבים על מיטה?" ואז להוסיף: "נראה לי שגם אתה שואל את עצמך את אותה השאלה".

בשאלה כזאת אין שום רמז שלילי כלפיו, ויחד עם זה מקופל בה המסר שהתנהגות כזאת אינה נחשבת בעיניך לאיכותית.

האם התוכן עניין אותך?

 

מדריכים לעזרה ראשונה

מלכודת האהבה לגבר נשוי

“הוא אוהב אותי יותר מאשר אותה”, כך מרגישות המוני רווקות שמתאהבות בגבר של אישה אחרת. אבל במשך הזמן הקסם הופך לסיוט הגדול ביותר שלהן, כשמתברר להן שאשתו היא המנה העיקרית שלו.

למדריך המלא >

מה לעשות אם הוא בגד בך

לעזוב אותו, להעניש אותו, לנקום בו עם גבר אחר, אלה שלוש אפשרויות תגובה לאחר בגידה של בן הזוג. אבל יש עוד אפשרות, והיא מוצעת לאלה שלא מוותרות על הסיכוי לחיות באהבה ובאמון עם בן זוגן.

למדריך המלא >

איך לשקם אמון שנפגע לאחר בגידה

הוא הסתכל לי בעיניים ושיקר במצח נחושה. הוא חיבק אותי וחשב על מישהי אחרת. הוא השאיר אותי לבד עם הילדים וכל תפקידי הבית בזמן שהוא בילה בנעימים בזרועותיה של אישה אחרת. איך אוכל לסלוח לו? איך אוכל להאמין שהוא לא יעשה לי את זה פעם נוספת?

למדריך המלא >

אימון זוגי ואישי באינסטגרם

מאמרים אחרונים

סגירת תפריט

הרשמו עכשיו לניוזלטר של ד"ר צביה גרנות וקבלו מדי בוקר מאמר מטלטל:

צריכים עזרה? צרו איתי קשר

כתובת: ארלוזורוב 124, דירה 5, תל אביב